Podróże

Opowiem Ci o moich Włoszech – spotkanie z blogerami podróżniczymi na krakowskim AWF

Pandemia mocno nadszarpnęła wizerunek Włoch – zapomnieliśmy o pięknych i słonecznych obrazach, zastępując je wizją przepełnionych szpitali. Aby temu przeciwdziałać w sobotę 26 września w Krakowie odbędzie się spotkanie popularnych, podróżniczych blogerów, którzy zabiorą słuchaczy w pełne wspomnień wyprawy po najpiękniejszych zakątkach Półwyspu Apenińskiego.

Dlaczego Italia od wieków inspiruje artystów, pisarzy i myślicieli? Dlaczego Włochy są nieodmiennie ulubioną destynacją podróżników? Kiedy najlepiej odwiedzić Półwysep Apeniński i jak się do tej podróży przygotować – na te i wszystkie inne pytania odpowiadać będą blogerzy na spotkaniu „Pozwól, że opowiem Ci o moich Włoszech”, poświęconemu temu niezwykłemu krajowi. Organizatorzy z grupy Let Me Italian You zaprosili 8 popularnych podróżników, internetowych twórców – @carmelatte, @cassiesamji, @theblondeflamingo, @ely_7_, @callia_m, @creativeroamers, @kateslook i aktorkę Karolinę Porcari – którzy w dynamicznych, 20 minutowych prezentacjach opowiedzą swoje włoskie historie.

– To będzie wyjątkowe i bardzo włoskie spotkanie – mówi Massimiliano Ragusa, organizator wydarzenia, przedstawiciel organizacji Let me Italian You. – Na krakowskim AWF-ie będziemy Italię oglądać, przeżywać, smakować. Odbędziemy podróż przez słoneczne wybrzeża, zabytkową architekturę i niepowtarzalną włoską kulturę. Wszystko owiane aromatem najprawdziwszego włoskiego espresso z Caffe Vergnano, najstarszej włoskiej palarni kawy, prowadzonej od czterech pokoleń przez Rodzinę Verganano.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 września, o godz. 10:30 na Wydziale Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować, pisząc na adres mailowy: italian.twins.around@gmail.com

Patronat nad konferencją objęła Włoska Izba Gospodarcza w Polsce, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Instytut Polski w Rzymie – Biuro Kultury Ambasady RP.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *