Koronawirus na Świecie

Niemcy: znów znaczne przyrosty zakażonych i zmarłych na COVID-19

W ciągu ub. doby wykryto w Niemczech 12 497 nowych przypadków koronawirusa i 343 zgony – poinformował w poniedziałek Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa zbliża się do 2 mln i wynosi obecnie 1 921 024 a zgonów 40 686.

Agencja dpa zwraca uwagę, że zazwyczaj w niedziele te liczby są niższe, m.in. ze względu na to, że w weekendy przeprowadza się mniej testów.

W kraju obowiązuje lockdown, czyli zakaz opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel 17 stycznia powinno stać się jasne, jak okres świąteczno-noworoczny wpłynął na poziom infekcji w Niemczech.

Kanclerz ostrzegła, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czas i należy się spodziewać jej nasilenia. Jak jednocześnie zaznaczyła, rozprowadzane obecnie szczepionki dają pewną nadzieję na poprawę sytuacji. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *