Koronawirus na Świecie

Niemcy: ponad 18 tys. nowych zakażeń koronawirusem, 77 zgonów

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 18 681, do 499 694 – wynika z danych opublikowanych w piątek przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Kolejnych 77 osób z Covid-19 zmarło.

Tym samym od wybuchu pandemii liczba ofiar śmiertelnych tej choroby wzrosła do 10 349.

W piątek odnotowano w RFN najwyższy dobowy przyrost infekcji od wybuchu epidemii. W czwartek informowano o ponad 16 tys. zakażeń, a w środę o prawie 15 tys.

Około 6,5 tys. zakażonych wyzdrowiało, co oznacza, że łączna liczba osób w Niemczech, które pokonały infekcję, wzrosła do ok. 345 700 – informuje RKI.

Z kolei z najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wynika, że od wybuchu epidemii w RFN stwierdzono 506 381 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a 10 333 osoby zmarły na Covid-19. Ogółem od początku pandemii na świecie zdiagnozowano ponad 45 mln zakażeń i ponad 1,18 mln zgonów.

Rząd Niemiec i władze krajów związkowych zgodziły się w środę zaostrzyć ograniczenia w życiu publicznym od przyszłego tygodnia w walce z pandemią koronawirusa. “Jesteśmy w dramatycznej sytuacji” – skomentowała nazajutrz kanclerz Angela Merkel w Bundestagu.

Zgodnie z ustaleniami w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób. Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby mają być zamknięte od 2 listopada do końca listopada. Stołówki będą nadal otwarte.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte pomimo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Również sklepy powinny pozostać otwarte, ale na 10 metrów kwadratowych powierzchni nie może przypadać więcej niż jeden klient. (PAP)

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close