MukowiscydozaZwiązki | Rodzina

Niczym wiatraczki poruszane na wietrze, wprawiamy w ruch nową akcję!

Co jest najlepszą formą nauki?
Zabawa!

Czy poprzez zabawę można szerzyć wiedzę o mukowiscydozie?
Oczywiście, że można!

To stwierdzenie doskonale obrazuje nowa akcja pod znamiennym tytułem ,,Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci”. Organizowana po raz pierwszy w Polsce, służy zaznajamianiu dzieci i dorosłych z mukowiscydozą, jej objawami i problemami, z jakimi każdego dnia zmagają się chore na nią dzieci. A wszystko to w formie zabawy.

Bo co jest przyjemniejszego od wspólnie spędzanych chwil?
Oczywiście wspólnie spędzane chwile na twórczej i kreatywnej zabawie!

Dlatego zachęcamy wszystkich, małych i dużych, szkoły, przedszkola i świetlice do włączenia się w akcję i wykonania wiatraczków z papieru! Efekty swojej pracy należy udokumentować zdjęciem i wysłać na adres mailowy: wspieram@dzienwiatraczka.pl lub opublikować w mediach społecznościowych z hastagami  #mukowiscydoza  #dzieńwiatraczka

Dzień Wiatraczka przypada 21 listopada, ale na zdjęcia czekamy już teraz. Zdjęcia publikować będziemy i Wy też możecie cały miesiąc.

Dlaczego właśnie wiatraczek?

Dlatego, że kojarzy się z wiatrem, podmuchem, oddechem – czyli tym, czego często brakuje chorym…

Wspólny czas spędzony na przygotowaniu tej papierowej ozdoby może stać się okazją do budowania świadomości na temat mukowiscydozy w duchu akceptacji i zrozumienia.

W Polsce wciąż zbyt mało mówi się o mukowiscydozie. Znikoma wiedza społeczeństwa powoduje lęk i uprzedzenia, a sami chorzy niejednokrotnie cierpią z powodu odrzucenia i dyskryminacji. Nasza akcja wychodzi naprzeciw potrzebom chorych! Włączając się w nią, możecie pomóc zmienić na lepsze życie chorych na mukowiscydozę dzieci!

Organizatorem akcji jest portal Oddech Życia, z siedzibą w Krakowie.

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej http://dzienwiatraczka.pl

Informacji o przyłączeniu się do akcji udziela koordynatorka Dnia Wiatraczka Aleksandra Folga, publicystka, nauczycielka, mama dziecka chorego na mukowiscydozę.

 

Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci z mukowiscydozą

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close