KoncertyKultura

Nadzwyczajny koncert Trynkos w Filharmonii Krakowskiej

Irmina Trynkos, piękna, utalentowana i niesamowicie żywiołowa wirtuozka skrzypiec ponownie odwiedzi nasz kraj. Po sukcesie ostatniej płyty, nagranej pod przewodnictwem legendarnego Vladimira Ashkenazy’ego, Irmina zadebiutuje w Krakowie. Pod batutą wspaniałego dyrygenta i dyrektora artystycznego Filharmonii Krakowskiej – Charlesa Olivieri-Munroe’a, wykona jeden z najpiękniejszych utworów romantycznej symfoniki Johannesa Brahmsa. Koncert artystki odbędzie się 10 i 11 maja.

Występ Trynkos to okazja do wysłuchania Koncertu Skrzypcowego D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa, który zalicza się do największych arcydzieł literatury skrzypcowej. To niezwykłe dzieło nasycone emocjami, zawiera wszystko co wyczerpuje znamiona dojrzałej romantycznej symfoniki. Możemy być pewni, że Irmina Trynkos pozwoli słuchaczom na odkrycie nowych klimatów muzyki romantycznej oraz zapanuje nad wszystkimi nastrojami dzieła Brahmsa – wzniosłością, rozmachem i liryzmem.

Chciałam Was serdecznie zaprosić na mój koncert, który odbędzie się 10 maja i 11 maja w Krakowie wraz ze wspaniałymi muzykami Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą fantastycznego dyrygenta i dyrektora artystycznego Filharmonii – Charlesa Olivieri-Munroe’a. Wykonamy jeden z najpiękniejszych utworów – jedyny koncert skrzypcowy Brahmsa. Jak dla mnie to czysty romantyzm, dramat i bajka w jednym – podsumowuje solistka.

Irmina Trynkos, 2019, fot. Agata Preyss

Irmina Trynkos to polska wirtuozka skrzypiec, która podbija świat. Piękna i utalentowana solistka zachwyca swoją muzyką w każdym miejscu, w którym się pojawi, a była już prawie wszędzie. Jej kariera nabrała tempa po debiucie na Festiwalu Ojstracha, w którym wystąpiła pod batutą Neeme Järviego. Występowała w prestiżowych salach koncertowych całego świata, a do największych sukcesów z pewnością można zaliczyć koncerty w Berlińskiej Filharmonii, Londyńskiej Wigmore Hall czy Southbank Centre, Toronto Centre for Arts w Kanadzie, Shanghai Oriental Art Center czy Guangzhou Opera House w Chinach oraz Concertgebouw w Amsterdamie, gdzie podczas debiutu otrzymała wręcz niespotykanych 6 owacji na stojąco. Irmina również reprezentowała Wielką Brytanię w trakcie wizyty kulturalnej Lorda Mayora Londynu w Chinach, a jej koncerty były wyprzedane na długo przed wydarzeniem.

Międzynarodową karierę zawdzięcza wytrwałości, oryginalności oraz wierze we własne możliwości.
Zagraniczna prasa okrzyknęła Irminę jako perfekcyjną (Gramophone) oraz jako fenomenalny talent oraz intensywna i charyzmatyczna nowa gwiazda (BBC Music Magazine). Jej album z Vladimirem Ashkenazym zdobył prestiżowe 5* i nagrodę BBC Music Magazine Concerto Choice. Jej ostatni występ w BBC Xtra obejrzało ponad 36 milionów ludzi.

Trynkos to mistrzyni budowania nastroju ‒ wprowadza słuchacza w niezwykły świat radosnego ruchu i lirycznych wzlotów. Oprócz wielkiego talentu Irminę na tle innych artystów, wyróżnia nieprzeciętna uroda i ekscytująca osobowość. Artystka mimo młodego wieku wzbudza prawdziwe poruszenie w świecie muzyki klasycznej. Jest znana przede wszystkim z intrygujących i elokwentnych interpretacji, inteligencji muzycznej oraz emocjonalnej głębi, a także promowania muzyki nieznanej i zapomnianej.

Irmina Trynkos – pełna pasji i miłości do muzyki, polska skrzypaczka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i robi furorę na arenie międzynarodowej jako doskonała. Jej ostatnia płyta, nagrana z legendarnym Maestro Vladimirem Ashkenazym, zdobyła 5* i nagrodę BBC Music Magazine Concerto Choice. Wykształcenie zdobywała w  salzburskim Mozarteum (Austria), Royal College of Music, w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie oraz w kalifornijskim USC (University of Southern California) w Los Angeles. Występowała w najważniejszych międzynarodowych salach koncertowych, takich jak: Filharmonia Berlińska, Southbank Centre, Wigmore Hall, Shanghai Oriental Arts Centre, Guangzhou Opera House w Chinach oraz Concertgebouw w Amsterdamie, gdzie
podczas debiutu otrzymała wrecz niespotykanych 6 owacji na stojąco. Irmina Trynkos to postać wybitna, co potwierdzają nie tylko liczne osiągnięcia, ale też recenzje zagranicznych magazynow, które głoszą, że solistka
zachwyca swoją elokwencją i jest wschodzącą gwiazdą, godną śledzenia.

KONCERT SYMFONICZNY
10 maj 2019 (piątek), godzina 19:30
11 maj 2019 (sobota), godzina 18:00

wykonawcy:
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Charles Olivieri-Munroe – dyrygent
Irmina Trynkos – skrzypce

repertuar:
Richard Wagner – Uwertura do opery Tannhäuser
Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
Carl Reinecke – II Symfonia c-moll op. 134 Håkon Jarl

Tagi
Pokaż więcej

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close