MukowiscydozaZdrowie

Mukowiscydoza – darmowe warsztaty dietetyczne organizowane przez krakowską fundację Oddech Życia

29 czerwca br. odbyły się w Poznaniu specjalistyczne warsztaty dla rodziców i opiekunów osób dotkniętych mukowiscydozą, ciężką i nieuleczalną chorobą genetyczną. W Polsce na mukowiscydozę cierpi ponad 2500 osób. Organizatorem warsztatów była Fundacja Oddech Życia. Zajęcia poprowadziła dietetyk kliniczny i równocześnie chora na mukowiscydozę, autorka blogu MukoDieta, Martyna Szpaczek.

W Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu tym razem spotkali się rodzice pacjentów z mukowiscydozą. Ponad 20 osób uczyło się jak prawidłowo odżywiać chorujące dzieci. Wśród rodziców były osoby z całej północnej części Polski.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu spotkań z rodzicami i opiekunami chorych na mukowiscydozę, do tej pory Fundacja Oddech Życia przeprowadziła tego typu darmowe szkolenia w Tychach i Rzeszowie. Kolejne odbędą się już we Wrześniu, we Wrocławiu oraz Gdańsku, planowane są też kolejne warsztaty w kolejnych miastach wojewódzkich.


Oddech Życia to nowoczesna Fundacja pomagająca osobom zmagającym się z mukowiscydozą i innymi chorobami rzadkimi poprzez m.in. pomoc materialną i dydaktyczną. Fundacja wydaje również największy w Polsce portal informacyjny o mukowiscydozie www.oddechzycia.pl

Fundacja Oddech Życia jest inicjatorem wielu ogólnopolskich kampanii na rzecz chorych na mukowiscydozę, m.in. takich jak: Dzień Wiatraczka, MukoSzkoła i MukoPrzedszkole czy Mój Przyjaciel w Masce, a także rozlicznych działań lokalnych takich jak warsztaty dietetyczne czy fizjoterapeutyczne, podczas których rodzice i opiekunowie osób chorych na mukowiscydozę mają możliwość za darmo szkolić się pod okiem najlepszych ekspertów w Polsce.

Wesprzyj działania Fundacji: WESPRZYJ

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *