Zdrowie

Medicover Stomatologia, czyli silna kadra specjalistów w Krakowie

Wybielanie zębów, ukruszony ząb czy ubytek powodujący dyskomfort… to tylko niektóre problemy, z którymi zmaga się wielu z nas. Najchętniej pozbylibyśmy się ich szybko, skutecznie i w jednym miejscu. Od 10 czerwca będzie to możliwe – w nowo otwartym centrum Medicover Stomatologia przy ul. Podgórskiej 36 w Krakowie. To odpowiedź sieci gabinetów stomatologicznych na potrzeby pacjentów, którzy oczekują kompleksowej opieki – od pierwszego przeglądu i  konsultacji, przez diagnostykę, aż po skrojony na miarę proces leczenia pod okiem najlepszych specjalistów. Krakowska klinika, jak każde centrum Medicover Stomatologia, będzie dostępna zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i abonamentowych, znajdzie się tam 7 gabinetów dentystycznych, osobna recepcja i parking.

Pełna diagnostyka i leczenie w jednym miejscu, czyli 7 nowoczesnych gabinetów

Nowe centrum stomatologii w Krakowie to miejsce, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów. Do ich dyspozycji zostanie oddanych 7 gabinetów stomatologicznych oraz pracownia diagnostyczna RTG. Dzięki temu, zakres specjalizacji stomatologicznych jest bardzo szeroki, a badania mogą być wykonane na miejscu (czyli wszystkie badania są opracowywane i robione w tej samej klinice), co dla pacjentów oznacza wygodę, oszczędność czasu i kompleksową opiekę w jednej lokalizacji. W ofercie dostępne będą usługi z zakresu implantologii, protetyki, chirurgii, endodoncji, ortodoncji, periodontologii, stomatologii zachowawczej i dziecięcej, a także diagnostyki RTG. Nowa klinika Medicover Stomatologia na Podgórskiej 36 będzie dysponowała także dedykowaną recepcją i osobną, komfortową poczekalnią, oferującą możliwość umówienia wizyty na miejscu. Ponadto, wszystkie konsultacje, usługi i zabiegi będę wykonywane przez grono najwyższej klasy specjalistów, wśród których znajdą się m.in. Jakub Bargiel (implantolog), Arnold Zaraska (ortodonta) czy Wioletta Dyduch (endodonta).

Specjalistyczna opieka, czyli doświadczeni lekarze

Kompleksowa opieka stomatologiczna powinna opierać się na wysokiej klasy sprzęcie, na wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu najlepszych specjalistów oraz ich indywidualnemu podejściu do pacjenta. Warto zaznaczyć, że jednym ze specjalistów, który na co dzień będzie opiekował się pacjentami nowego centrum na Podgórskiej będzie dr Jakub Bargiel, chirurg szczękowy, chirurg stomatolog, implantolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Ekspert będzie wykonywał najbardziej zaawansowane i skomplikowane zabiegi z zakresu artroskopii, traumatologii, dermatochirurgii oraz implantologii stomatologicznej. Dzięki temu, pacjenci będą mogli skorzystać ze specjalistycznych usług, których naprawdę potrzebują. Najważniejsze jednak, aby wykonali ten pierwszy krok, czyli pojawili się na przeglądzie stomatologicznym, podczas którego lekarz stomatolog będzie mógł sprawdzi

stan zębów pacjenta i w razie potrzeby pokieruje go na inne, specjalistyczne zabiegi. Co ważne, w Medicover Stomatologia nie trzeba mieć abonamentu, dlatego z konsultacji mogą skorzystać również wszyscy indywidualni klienci.

Wysoka jakość sprzętu gwarancją zdrowych zębów

Wyróżnikiem kliniki będzie dostępny w niej sprzęt. Zabiegi przeprowadzane będą przy wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi i urządzeń najwyższej klasy.

Dla komfortu pacjentów wykorzystujemy nowoczesny skaner wewnątrzustny, dzięki któremu możemy zrezygnować z pobierania tradycyjnych wycisków w przypadku prac protetycznych czy ortodoncji. Jest to metoda, która przyspiesza pracę, a dla pacjenta jest znacznie przyjemniejsza niż standardowe wyciski – komentuje Sandra Zuziak-Lubarska, kierownik regionalny Medicover Stomatologia.

Do dyspozycji lekarzy stomatologów zostanie oddany nowoczesny rentgen punktowy, tomograf komputerowy czy pantomogram.

W centrum na Podgórskiej dysponujemy najnowocześniejszym  instrumentarium, m. in. do piezochirurgii, czyli innowacyjnej techniki chirurgii kostnej, umożliwiającej wykonanie cięć mikrometrycznych, charakteryzujących się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem dla tkanek miękkich – co ułatwia np. precyzyjne zabiegi odbudowy kości – komentuje dr Jakub Bargiel, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog.

W nowo otwartym centrum specjaliści zadbają także o wszelkie kwestie estetyczne uśmiechu. W gabinetach, pacjenci będą mogli skorzystać także z zabiegu z użyciem lampy Beyond, służącej do wybielania zębów. Efekt wybielenia utrzymuje się nawet do 2 lat, a sam zabieg trwa krócej niż godzinę. Dzięki lampie możemy usunąć przebarwienia oraz szary odcień na zębach. To wiadomość, która ucieszy wielu pacjentów. Niestety nasz styl życia – kawa, herbata, wino czy kolorowe jedzenie sprawia, że zęby ciemnieją. Dzięki profesjonalnemu zabiegowi wybielania możemy z łatwością cofnąć ten stan.

Kolejną korzyścią dla pacjentów będzie możliwość zastosowania przy zabiegach chirurgicznych osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi własnej pacjenta, które znacznie przyspiesza gojenie ran i odtwarzanie struktur tkankowych, stwarza warunki dla przewidywalnej odbudowy kości w miejscu jej ubytku oraz łagodzi dyskomfort po zabiegu – dodaje dr Jakub Bargiel, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog w Medicover Stomatologia.

Pożytecznie i ekologicznie, czyli coś na dobry start

Troska o środowisko i stosowanie ekologicznych rozwiązań stała się dla wielu z nas jednym z priorytetów, dlatego również w stomatologii warto korzystać z nowych rozwiązań, które pozwolą nam zadbać o higienę jamy ustnej i jednocześnie być eko. Właśnie dlatego, pierwszych 200 pacjentów nowej kliniki na Podgórskiej, otrzyma ekologiczne szczoteczki do zębów. Produkty z linii MyEcoBrush zostały wykonane z udziałem naturalnych materiałów, co sprawia, że łatwiej i szybciej ulegają naturalnym procesom biodegradacji, a także są w pełni bezpieczne dla każdego z użytkowników. Wszystkie szczoteczki do zębów wyposażone zostały w różne poziomy miękkości włosia, dzięki czemu są przyjemne w codziennym użyciu oraz wyjątkowo łagodne dla leczonych miejsc i wrażliwych dziąseł. Będzie można je odebrać podczas wizyty.  Ponadto, lekarze stomatolodzy z nowej kliniki zachęcają wszystkich mieszkańców Krakowa do wykonania przeglądu stomatologicznego, na który można się zapisać dzwoniąc pod numerem infolinii: 500 900 603.

Nowe centrum stomatologiczne na Podgórskiej 36 już od 10 czerwca 2019 roku będzie czynne w godzinach: pon. – pt.: 8:00 – 20: 00 i sob.: 8:00 – 14:00. Dla pacjentów długie godziny otwarcia to gwarancja dużej wygody, dostępności i elastyczności w umawianiu wizyt.

Z usług Medicover Stomatologia mogą korzystać zarówno pacjenci indywidualni, jak i właściciele pakietów medycznych.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *