Związki | Rodzina

Mecenas Dziecięcych Talentów. Spotkanie Mikołajkowe

W tym roku 5 grudnia odbyły się warsztaty piernikowe prowadzone przez Wierzynek Royal Chocolate Workshop w Restauracji Wierzynek.

Fundacja CzasDzieci od lat wspiera w rozwoju szczególnie utalentowane dzieci. Przy współpracy miasta Kraków  i MOPS-u udaje się pozyskiwać fundusze na drogie treningi lub stroje. To bardzo niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę wysiłek dzieci jaki wkładają w swoje pasje każdego dnia. Jest jednak rzeczą bardzo ważną, by czasem pozwolić sobie na odpoczynek, uśmiechnąć się do siebie i bliskich. Pozwolić, by czas po prostu przyjemnie płynął.

To czas oczekiwań na Święta, w którym, w każdym roku spotykamy się z dziećmi, zapraszając do wspólnej zabawy.

W tym roku gospodarzem mikołajkowego spotkania była restauracja Wierzynek, której zabytkowe piwnice pachniały czekoladą i przemieniły się w prawdziwa fabrykę elfów.

Przy udziale cukierników, na stałe pracujących z czekoladą, dzieci stworzyły przepiękne lizaki, pierniki, figurki marcepanowe. Niektóre dzieła zostały od razu zjedzone i nie dziwi nas to. Pachniały tak wspaniale.

W spotkaniu udział wzięli: Pani Marzena Paszkot – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Ds. Rodziny ; Agnieszka Karp-Szymańska – prezes grupy CzasDzieci.pl; Witold Kramarz – dyrektor MOPS Kraków; mecenasi wspierający dzieci od kilku lat: Wieslaw Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Pastor Zbigniew Marzec, Anna Pawelczyk z Anikina.

Nad wszystkim czuwali: Pani Marta Palmąka – jako reprezentacja Wierzynek Royal Chocolate Workshop i Koordynatorzy projektu: Agnieszka Kowalska i Anna Rak.

Więcej na temat projektu przeczytacie na stronie: http://mdt.czasdzieci.pl/

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close