Kraków

Marsz szczęśliwych psów

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaprasza na wspólne świętowanie w sobotę, 29 czerwca, na Marsz Azylanta – niech bulwary zapełnią się ludźmi z adoptowanymi szczęśliwymi zwierzakami! Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

“W majowej powodzi 2010 roku, w wyjątkowych okolicznościach nasze Schronisko opustoszało. Gdy w radiu podano komunikat o zagrożeniu przerwania wału przeciwpowodziowego na naszej wysokości, reakcja krakowian i okolicznych mieszkańców przerosła najśmielsze oczekiwania. Przed Schroniskiem ustawiła się ogromna kolejka osób, które postanowiły pomóc i zabrać choć jednego zwierzaka aby przeczekał bezpiecznie zagrożenie u nich w domach. Dzięki tak ogromnemu odzewowi i pomocy w kilka godzin udało się ewakuować wszystkie zwierzaki w bezpieczne miejsca (ok 700). Wiele psów i kotów już nie wróciło do nas, szybko skradły serca swoich czasowych opiekunów  Od tamtego czasu nasze Schronisko już nigdy nie miało pod opieką tak ogromnej ilości psiaków !
Częściową zasługa na pewno jest to, że wiele osób mogło przekonać się, że zwierzaki ze schroniska są wspaniałe i jest to przekaz, który z Państwa pomocą chcemy cały czas wzmacniać.

W tym roku minie 25 lat od momentu przenosin schroniska w obecne miejsce – w 1994 roku warunki życia krakowskich bezdomnych psów i kotów zmieniły się diametralnie. Stara ‘miejscówka’ była ciasna, warunki były ciężkie, brakowało możliwości odpowiedniego zabezpieczania zwierzaków. Od momentu przenosin wszystko zmieniało się tylko na lepsze, poprzez warunki w pomieszczeniach, rozbudowę o pomieszczenia dla kotów, wprowadzenie chipowania zwierząt, aż po coraz lepsze wyposażanie naszej lecznicy itd. A to wszystko dzięki WASZEJ pomocy !

W tym roku rozpoczyna się przebudowa Schroniska – przez pewien czas będzie to obciążające, ale mamy nadzieję, że nowa infrastruktura będzie jeszcze lepiej służyć naszym podopiecznym !!!

Aby upamiętnić to wydarzenie, aby podziękować wszystkim osobom pomagającym bezdomnym zwierzakom i aby przypominać, że w Schronisku na dom czeka wiele wspaniałych psów i kotów, jak co roku zapraszamy na wspólny przemarsz pod Pomnik Psa Dżoka, gdzie czekać będzie na Państwa wiele atrakcji.
Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt, mamy oczywiście nadzieję na odwiedziny wielu adoptowanych od nas psiaków, ale zapraszamy też serdecznie wszystkie pozostałe czterołapy na wspólną zabawę.”

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/447764609388325/

Źródło: Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Koronawirus w Krakowie
Tagi

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close