Kraków

Kraków: Szpital Żeromskiego ma już wolontariuszy do pomocy na oddziale dziecięcym

Kilkanaście organizacji i ponad 50 osób będzie w najbliższych tygodniach pomagać na covidowym oddziale dziecięcym w szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. To wolontariusze, którzy odpowiedzieli na prośbę ordynator Lidii Stopyry.

Zadaniem tych osób będzie opieka nad najmłodszymi pacjentami. W szpitalu tym rodzice towarzyszą dzieciom, często kilkunastotygodniowym i kilkunastomiesięcznym. Większość rodziców też ma covid, a w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia trafiają na oddział dla dorosłych.

W związku z pogarszającym się stanem zdrowia rodziców i brakiem wystarczającej liczby pielęgniarek, pod koniec marca ordynator oddziału dziecięcego covidowego Lidia Stopyra zwróciła się z prośbą o wolontariat w tym miejscu. Apel był skierowany głównie do osób zaszczepionych lub tych, które już przeszły infekcję.

Jak przekazał szpital, chętni szybko się zgłosili się i już ułożono grafik pracy wolontariuszy.

“Nasze pielęgniarki niestety nie były w stanie w ciągu 24 godzin być z dziećmi. Zaczęliśmy szukać wolontariuszy. I okazało się, że to bardzo łatwe zadanie. Bo ludzi dobrych wokół nas jest wielu, wielu, wielu. W ciągu jednego dnia ułożyliśmy grafik na najbliższe dwa tygodnie, a lista wolontariuszy składa się z kilkunastu organizacji i ponad 50 osób. Pandemia codziennie przynosi nam nowe niestandardowe wyzwania, udaje się sprostać nim dzięki Wam” – czytamy na profilu facebookowym lecznicy.

Wcześniej lekarze ze szpitala Żeromskiego wystosowali apel z prośbą o przekazywanie fotelików samochodowych, których brakowało w karetkach przewożących dzieci do lub ze szpitala. “Już dwie minuty po poście o akcji +Fotelik dla małego pacjenta+ rozdzwoniły się telefony, a w ciągu godziny udało się uzbierać niezbędny komplet. Dziękujemy Wam serdecznie. Akcja udana i dlatego można stwierdzić śmiało, że jest zakończona” – podała lecznica w mediach społecznoścuuowych.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close