KrakówZdrowie

Kraków: ponad 3,4 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciwko COVID-19

Ponad 3,4 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostało już zaszczepionych w Krakowie przeciwko COVID-19. Zapisywane są przede wszystkim te dzieci, które mają zaszczepione starsze rodzeństwo.

Z informacji urzędu miasta wynika, że w grupie wiekowej od 5 do 11 lat zaszczepionych zostało już ponad 3,4 tys. dzieci, czyli ok. 4 proc. “Młodsze dzieci szczepią rodzice, którzy sami się zaszczepili i zaszczepili już starsze dzieci. Teraz szczepią ci, którzy naprawdę tego chcą. Myślę, że pod koniec stycznia, na początku lutego, zainteresowanie to będzie mniejsze” – powiedziała PAP dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK Elżbieta Kois-Żurek.

Tylko do miejskiego punktu szczepień powszechnych przy ul. Wielickiej zarejestrowanych zostało na terminy do końca roku pół tys. dzieci. Od soboty do wtorku rana zastrzyk otrzymało tu ok. 300 dzieci w wieku od 5 do 11 lat, do końca roku dawkę przyjmie jeszcze 200.

“Obecnie nie mamy informacji o negatywnych odczynach poszczepiennych” – powiedział PAP Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie, które nadzoruje szczepienia w punktach powszechnych w mieście.

W starszej grupie wiekowej, 12-19 lat, zaszczepionych zostało prawie 32 tys. osób, czyli ok. 63 proc. Niezaszczepionych pozostaje 18,5 tys.

Od grudnia 2020 r. w Małopolsce wykonano ponad 3,8 mln zastrzyków, w tym w pełni zaszczepionych jest ponad 1,5 mln osób. W całym kraju wykonano zaś ponad 45,5 mln szczepień, w pełni zaszczepionych jest ponad 20,8 mln osób.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *