KrakówZdrowie

Kraków: Bezpłatne badania w Czyżynach

Już 23 marca w krakowskim Centrum Handlowym Czyżyny będzie można bezpłatnie m.in. zbadać ciśnienie i dokonać pomiaru glukozy we krwi. Profilaktyczne badania będą wykonywane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Skonsultuj z Farmaceutą”, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.

Zbadaj się w Czyżynach

Na podstawowe badania medyczne pod kątem profilaktyki nadciśnienia tętniczego będzie można się zgłosić w sobotę, 23 marca w Centrum Handlowym Czyżyny przy ul. Medweckiego 2. Przy specjalnych stanowiskach bezpłatnie wykonywać je będą studenci i magistrzy farmacji, którzy będą do dyspozycji zainteresowanych w godzinach 11.00-17.00. Badania kierowane są do wszystkich grup wiekowych.

Co będzie czekać na miejscu? Mieszkańcy Krakowa będą mogli wykonać pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej oraz uzyskać analizę składu ciała. Odwiedzający będą również mieli okazję skorzystać z fachowych porad farmaceutów i dietetyków oraz poznać podstawy pierwszej pomocy. Dodatkowo, pojawi się specjalny punkt informacji, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej na temat e-recepty, nowoczesnego rozwiązania, które ma uprościć życie pacjentom i lekarzom. Dostępny będzie również kącik zielarski oraz Kącik Małego Farmaceuty, gdzie dzieci będą mogły stworzyć własne kremy czy maści.

– Nadciśnienie tętnicze jest poważną chorobą cywilizacyjną, która jak wynika z badań, może dotyczyć co trzeciego Polaka. Im wcześniej rozpoznamy schorzenie i postawimy diagnozę, tym większa szansa na skuteczne leczenie i uniknięcie niebezpiecznych powikłań. Dlatego wspólnie z Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji zachęcamy krakowian do skontrolowania swojego stanu zdrowia – mówi Marta Drzewiecka, Marketing&Customer Experience Manager w Newbridge Poland, właściciela CH Czyżyny.

Najbliższe badania to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Skonsultuj z Farmaceutą” przeprowadzanej 2 razy do roku w 10 największych miastach Polski. Tym razem skupiać się będzie ona na profilaktyce nadciśnienia tętniczego, która według ekspertów jest kluczowa. Dlaczego?

Jak wynika z danych, które w 2018 roku przytoczyli eksperci podczas Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego, na nadciśnienie krwi choruje co najmniej 10,5 mln Polaków, ale zdaje sobie z tego sprawę mniej niż połowa z nich. Taka nieświadomość może kosztować zdrowie, a czasem nawet życie.
Nadciśnienie tętnicze jest przewlekłą chorobą, której najważniejszą cechą jest stale lub okresowo podwyższona wartość ciśnienia tętniczego (skurczowego lub rozkurczowego). Powikłania nieleczonego schorzenia mogą być bardzo poważne, są wśród nich udary mózgu, niewydolność serca, zawały serca, niewydolność nerek, uszkodzenia wzroku czy powstawanie tętniaków.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *