Literatura obyczajowa, romans

[KONKURS] „Uprowadzona” Karoliny Marczewskiej

Debiutancka powieść Karoliny Marczewskiej, „Uprowadzona”, to fascynująca mieszanka romansu i sensacji, która przenosi czytelników w świat pełen napięcia, emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Historia młodej Polki, Jane, studentki medycyny w Holandii, która zostaje uprowadzona przez tajemniczego mężczyznę, z miejsca wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Ta pełna dynamiki opowieść przedstawia nie tylko dramatyczne wydarzenia, ale także skomplikowaną relację między bohaterami, którzy z pozoru stoją po przeciwnych stronach barykady.

Marczewska, korzystając z dwóch perspektyw narracyjnych, skutecznie wprowadza czytelnika w wewnętrzny świat swoich postaci, pozwalając zrozumieć ich motywacje i uczucia. Dzięki temu, powieść zyskuje na głębi i autentyczności, sprawiając, że trudno się od niej oderwać. „Uprowadzona” to historia o walce, zaufaniu i miłości, która rodzi się w najmniej spodziewanych okolicznościach. Zapraszamy do lektury oraz do udziału w konkursie, w którym można wygrać jeden z trzech egzemplarzy tej porywającej książki.

Główna bohaterka, Jane, to studentka medycyny, która wyjechała do Holandii w ramach wymiany międzyuczelnianej. Spędza większość czasu na nauce, a weekendy z książką w ręku. Pewnego wieczoru, zamiast spędzić czas w domowym zaciszu, znajduje się na opustoszałym parkingu w ulewny deszcz. Tam zostaje zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę, który wtargnął do jej samochodu i zmusił do ucieczki przed nieznanym zagrożeniem.

Nick Hudson, jej porywacz, to młody mężczyzna z mroczną przeszłością, zmuszony do uprowadzenia Jane, aby uratować swoje życie. Pomimo początkowego szoku i strachu, Jane zaczyna dostrzegać, że Nick nie jest zwykłym bandytą, a jego działania mają na celu jej ochronę. Między nimi zaczyna tworzyć się skomplikowana relacja, pełna niepewności i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Autorka z powodzeniem przedstawia bohaterów jako postacie z krwi i kości, nadając im głębię i autentyczność. Jane, z pozoru poukładana i schematyczna studentka, ukazuje swoją determinację i siłę w obliczu niebezpieczeństwa. Nick, mimo swojej przestępczej przeszłości, zyskuje sympatię czytelnika jako osoba, która walczy o przetrwanie i stara się chronić Jane.

Książka napisana jest z dwóch perspektyw, co pozwala lepiej zrozumieć motywacje i emocje bohaterów. Prosty, ale sugestywny język sprawia, że historia płynie gładko, a czytelnik jest nieustannie trzymany w napięciu. Marczewska umiejętnie balansuje między opisami dynamicznych wydarzeń a wewnętrznymi przeżyciami postaci, co nadaje powieści odpowiednie tempo i głębię.

Wątek romantyczny między Jane a Nickiem rozwija się w sposób naturalny i przekonujący. Ich relacja, choć skomplikowana, jest jednym z najciekawszych elementów powieści. Czytelnik obserwuje, jak z początkowej nieufności i wrogości rodzi się wzajemne zrozumienie i uczucie. Marczewska pokazuje, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach może narodzić się prawdziwe uczucie.

„Uprowadzona” to książka pełna akcji i nieprzewidywalnych zwrotów. Od pierwszych stron autorka wrzuca czytelnika w wir wydarzeń, nie pozwalając mu na chwilę wytchnienia. Pościgi, ucieczki, konfrontacje z niebezpiecznymi ludźmi – wszystko to sprawia, że książka trzyma w napięciu do samego końca.

Książka Karoliny Marczewskiej przeznaczona jest dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia, ze względu na swoje dojrzałe wątki i intensywność emocjonalną. To lektura dla miłośników romansów z elementami sensacji, którzy cenią sobie dynamiczne fabuły i skomplikowane relacje między bohaterami.

„Uprowadzona” to udany debiut Karoliny Marczewskiej, który łączy w sobie napięcie, emocje i wciągającą fabułę. Książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom romansów i sensacji, oferując im niezapomnianą przygodę i pełną niespodziewanych zwrotów akcję. Z niecierpliwością czekamy na kolejne powieści tej obiecującej autorki.

Konkurs – Wygraj Egzemplarz „Uprowadzonej”!

Chcesz zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki „Uprowadzona” Karoliny Marczewskiej? Weź udział w naszym konkursie na najlepszy komentarz!

KONKURS ZAKOŃCZONY

Autorzy nagrodzonych komentarzy:

Krakuska
Pipi_z_fioletowej_doliny
Pepa ale nie swinka

Prosimy o kontakt z naszą redakcją z adresu e-mail użytego podczas dodawania komentarza.

Odpowiedz w komentarzu pod artykułem:

Jakie cechy powinna mieć idealna powieść łącząca w sobie wątki romansu i sensacji?

Zasady Konkursu:

 1. Przeczytaj artykuł o książce „Uprowadzona”.
 2. Odpowiedz na powyższe pytanie w komentarzu pod artykułem.
 3. Wybierzemy trzy najbardziej interesujące, kreatywne i oryginalne komentarze.

Nagrody:

 • 3 egzemplarze książki „Uprowadzona” autorstwa Karoliny Marczewskiej.

Termin:

 • Konkurs trwa od dziś do 14 lipca, do godz. 20.00.

Ogłoszenie Zwycięzców:

 • Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w tym artykule 15 lipca do godz. 12.00

Pamiętaj aby podczas pisania komentarza podać prawdziwy adres e-mail, będzie on niezbędny by odebrać nagrodę!

Nie zwlekaj! Podziel się swoimi przemyśleniami i wygraj fascynującą powieść „Uprowadzona”! Powodzenia!

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

10 komentarzy

 1. Idealna powieść, która łączy w sobie elementy romansu i sensacji, powinna być przede wszystkim dobrze zrównoważona. Akcja i napięcie powinny być tak skonstruowane, aby nie przytłaczać rozwijającego się romansu, ale jednocześnie muszą być na tyle ekscytujące, by czytelnik nie mógł oderwać się od książki. Kluczowe są tutaj wielowymiarowe postacie, które mają swoje wewnętrzne konflikty i tajemnice, które stopniowo odkrywamy w trakcie lektury. Relacja między głównymi bohaterami powinna rozwijać się naturalnie, z momentami intensywnych emocji, ale również z delikatnością i subtelnością, które sprawiają, że ich uczucia wydają się autentyczne.

  Sceny sensacyjne powinny być dobrze przemyślane, pełne zwrotów akcji, które nie tylko dodają dynamiki, ale także wpływają na rozwój relacji między bohaterami. Tajemnice, zagadki i zagrożenia powinny być logicznie osadzone w fabule, a ich rozwiązania zaskakujące, ale i satysfakcjonujące. Dodatkowo, atmosfera powieści powinna być budowana nie tylko poprzez wydarzenia, ale także przez opis miejsc, które potęgują napięcie i romans – mroczne zaułki miast, ukryte schronienia, czy egzotyczne lokalizacje. Taki mix sprawia, że książka jest nie tylko porywająca, ale także emocjonalnie angażująca, pozostawiając czytelnika w nieustannym napięciu i oczekiwaniu na rozwój wypadków.

 2. Idealna powieść z wątkami romansu i sensacji powinna mieć przede wszystkim bohaterów, którzy potrafią uratować świat przed zagładą, ale i zjeść wspólnie romantyczną kolację przy świecach na tle zgliszczy 🙂 Muszą być chwile, gdy serce bije szybciej z powodu pościgu samochodowego, a zaraz potem przyspiesza z powodu pierwszego pocałunku. Fabuła powinna przypominać jazdę rollercoasterem – raz do góry, raz w dół, zawsze ekscytująco. No i oczywiście nie może zabraknąć złoczyńcy, który co prawda chce zniszczyć wszystko, ale w głębi duszy zazdrości bohaterom ich uczucia, taki romantyczny barbarzyńca 🙂

  1. Strach,pożar,zamaskowani bandyci a między tym wszystkim bukiet czerwonych róż;)
   Tak powinna zaczynać się każda powieść romantyczno-sensacyjna 😉
   Zawirowania i ciągle napięcie powinno wywierać piętno na bohaterach, którzy wśród zawieruchy powinni odnaleźć prawdziwą miłość.
   Zwroty akcji powinny myślić czytelnika co do prawdziwego końca zakończenia opowieści, kluczyć miedzy wątkami prowadząc do zakończenia które zaskoczy nie tylko czytelnika ale w jego wyobraźni także bohaterów powieści.

 3. Idealna powieść powinna Nas zaskakiwać, być nieprzewidywalna. Powinna zawierać wątki o których nawet nie śniliśmy. Jak w życiu każdego z Nas.

 4. Idealna powieść łącząca wątki romansu i sensacji powinna mieć bohaterów, którzy są autentyczni i z którymi można się utożsamić. Ich relacja musi iskrzyć na każdej stronie, ale też przechodzić przez etapy zaufania, konfliktów i pojednania. Napięcie powinno być wszechobecne, z niespodziewanymi zwrotami akcji, które sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Każdy rozdział powinien kończyć się w takim momencie, że czytelnik natychmiast chce czytać dalej. Romans powinien rozwijać się w tle dynamicznej akcji, w miejscach pełnych detali, które dodają atmosfery i są integralną częścią fabuły. Dialogi muszą być szybkie, pełne napięcia i dowcipu, napędzając akcję i ujawniając charakter bohaterów. Bohaterowie powinni mieć wspólny cel, ale różne podejścia do jego osiągnięcia, co prowadzi do tarć, a jednocześnie do głębszego zrozumienia siebie nawzajem. Tajemnice i zdrady, które stopniowo wychodzą na jaw, dodają głębi i złożoności. Zakończenie musi być spektakularne, łącząc wszystkie wątki w sposób zaskakujący i satysfakcjonujący. Powinno zostawić czytelnika z poczuciem pełni i myślą o tym, co mogłoby być dalej. Taka powieść to prawdziwy rollercoaster emocji i przygód, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

 5. Idealna powieść łącząca w sobie wątki romansu i sensacji powinna mieć kilka kluczowych cech:

  * Wciągająca fabuła – powieść powinna być dynamiczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, która wciąga czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

  * Silni bohaterowie – główni bohaterowie powinni być interesujący, wymagający, złożeni i autentyczni, aby czytelnik mógł się z nimi utożsamić i emocjonalnie z nimi łączyć.

  * Napięcie emocjonalne – powieść powinna zarówno poruszać czytelnika emocjonalnie, jak i trzymać go w napięciu poprzez walce i konflikty, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.

  * Zbalansowane proporcje – ważne jest, aby wątki romansu i sensacji były równoważone, aby ani jedna, ani druga strona nie dominowała nad drugą. Oba elementy powinny być równie istotne i równie rozwinięte.

  * Zaskakujące zakończenie – powieść powinna mieć zaskakujące i satysfakcjonujące zakończenie, które zostawi czytelnika z mieszanką emocji i zadowolenia.

  Ostatecznie, idealna powieść łącząca w sobie wątki romansu i sensacji powinna być pełna pasji, napięcia i emocji, które sprawią, że czytelnik nie będzie mógł się oderwać od lektury.

 6. Taka powieść powinna być jak koktajl Molotowa i szampan w jednym – wybuchowa, ale z klasą! Zabójcza, ale i ożywcza.Upajająca lekkością i otrzeźwiająca nieprzewidalnością. To jak spotkanie Ani z Zielonego Wzgórza z Rambo na tajnej misji.

 7. Idealna powieść łącząca wątki romansu i sensacji powinna charakteryzować się kilkoma kluczowymi elementami. Przede wszystkim, musi posiadać dynamiczną i intrygującą fabułę, która trzyma czytelnika w napięciu od początku do końca. Wątki sensacyjne powinny być dobrze przemyślane, pełne niespodziewanych zwrotów akcji i logicznie skonstruowane. Równocześnie, wątek romansowy powinien być autentyczny, głęboki i rozwijać się naturalnie w trakcie wydarzeń fabularnych. Postacie powinny być wielowymiarowe, z realistycznymi motywacjami i relacjami, które ewoluują pod wpływem akcji. Styl pisania powinien być płynny, a język przystępny, aby umożliwić czytelnikowi pełne zaangażowanie się w historię. Taki balans między sensacją a romansem sprawia, że powieść jest nie tylko wciągająca, ale i emocjonalnie satysfakcjonująca.

 8. W drodze do pracy jadąc komunikacją miejską wpadam w przepaść wypełnioną rozważaniami na temat rozdziałów przeczytanych poprzedniego wieczora przed snem. Moje ciało przeszywa delikatny dreszcz przechodzący wzdłuż kręgosłupa, na twarzy czuję falę gorąca. Rozglądam się niepewnie po twarzach współtowarzyszy podróży, czy ktoś zauważył reakcje mojego ciała na wspomnienie emocji przeżywanych podczas czytania lektury? Wątek romantyczny z nutą sensacji doprawiony tajemniczą grafiką na okładce… Ta idealna kompozycja ekscytacji i niepokoju, muśnięta grozą to idealna mikstura dla mojej wyobraźni, czysta ambiwalencja – kocham czy nie cierpię? Powieść bliska ideałowi sprawia, że wracam do niej rankiem szykując się do wyjścia, w południe podczas przerwy w wykonywanych obowiązkach, a także po pracy wracając do przytulnego mieszkania, gdzie na stoliku nocnym czeka ona – idealna książka. Cały dzień marzę o wertowaniu kartek i wodzeniu wzrokiem od lewej do prawej po kolejnych jej stronach, a może marzę o czymś więcej? Może chciałabym zanurzyć się w świecie przedstawionym tego literackiego exemplum?

 9. Taka powieść powinna być jak próba tańczenia walca w czasie ucieczki przed wściekłym nosorożcem – ekscytująca, niebezpieczna i potencjalnie katastrofalna, ale z pewnością niezapomniana!
  Taka książka powinna mieć więcej zwrotów akcji niż roller coaster w parku rozrywki dla adrenalino-maniaków. Bohaterowie powinni wpadać na siebie (dosłownie i w przenośni) w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach – może podczas skoku ze spadochronem albo w trakcie włamania do sejfu w szwajcarskim banku? Bo przecież nic tak nie cementuje związku jak wspólne łamanie prawa międzynarodowego.
  Sceny romantyczne powinny przeplatać się z akcją w najbardziej nieoczekiwanych momentach.
  Dialogi muszą być ostre jak brzytwa i dwuznaczne jak polityk na konferencji prasowej.
  A po serii nieprawdopodobnych zwrotów akcji, kiedy już wydaje się, że nasi bohaterowie uratowali świat i mogą żyć długo i szczęśliwie, okazuje się, że… to wszystko było tylko grą komputerową, w którą grali na pierwszej randce! I tak oto, autor zostawia furtkę do sequelu, bo przecież w świecie łączącym romans i sensację, nic nie jest takie, jakim się wydaje.
  Taka powieść powinna być jak dobry koktajl – mocna, z nieoczekiwanym twistem i zostawiająca czytelnika w lekkim zawrocie głowy, ale z szerokim uśmiechem na twarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close