Polska

Koniec rządu Mateusza Morawieckiego

Sejm przeprowadził głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego, kończąc tym samym jego kadencję. 190 posłów poparło rząd, a 266 było przeciw, bez żadnych wstrzymujących się od głosu.

Przed głosowaniem, w poniedziałek, premier Morawiecki przedstawił swoje exposé w Sejmie, podkreślając ambicje Polski dołączenia do najbardziej rozwiniętych gospodarek i zwracając uwagę na wyzwania takie jak kryzys demograficzny, rewolucja cyfrowa, i wysoką jakość usług publicznych. Po jego wystąpieniu odbyła się debata, z której wyłączyli się posłowie Platformy Obywatelskiej.

Po odrzuceniu wotum zaufania, Sejm przystąpi do wyboru nowego premiera, zgodnie z wcześniejszym porozumieniem między Koalicją Obywatelską, Lewicą i Trzecią Drogą (PSL i Polska 2050), kandydatem ma być Donald Tusk. Proces wyboru nowego premiera rozpocznie się po półtoragodzinnej przerwie, z debatą i głosowaniem planowanym na wieczór.

Nowy rząd zostanie oficjalnie przedstawiony we wtorek, 12 grudnia, wraz z programem działania i wnioskiem o wybór Rady Ministrów. Donald Tusk w piątkowym briefingu prasowym zdradził, kto obejmie kluczowe ministerstwa w nowym rządzie. Sejm zagłosuje nad nowym składem rządu o godzinie 15 tego samego dnia.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close