Zdrowie

Konferencja prasowa: czym jest mikrobiota?

„Mikrobiota i mikrobiom to terminy bardzo medyczne, nudne i wydaje się, że nas nie dotyczą. Jednak jeżeli wyobrazimy sobie, że te niewidoczne drobnoustroje rządzą naszą planetą, pokrywają całą Ziemię od miliardów lat, a ich ilość tylko na naszej dłoni przekracza liczbę ludzi na całym świecie, to zaczyna nas to intrygować i zdajemy sobie sprawę, że nie może to być bez znaczenia dla zdrowia naszego organizmu” takimi słowami dr Oskar Kaczmarek rozpoczął konferencję prasową pod tytułem  –  Czy wiesz czym jest mikrobiota? 

Angażująca i pełna pasji prezentacja dr Oskara Kaczmarka, spotkała się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych gości, w szczególności tematyka mikrobioty w kontekście chorób cywilizacji takich jak alergie, choroba Hashimoto, IBS (zespół jelita drażliwego) a nawet otyłość. Aktualnie temat mikrobioty jelitowej jest jednym z chętniej zgłębianych przez naukowców i lekarzy. Pojawiają się nowe aspekty funkcjonowania ludzkiego mikrobiomu na każdym etapie jego rozwoju. Konferencja „Czy wiesz czym jest mikrobiota?” była bardzo dobrą okazją do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami z tej dziedziny.

Kolejnym punktem spotkania była dyskusja pomiędzy ekspertem, a Panią Agnieszką Jezierską prowadzącą bloga Agumamam.pl. na temat jej schorzenia IBS (zespół jelita drażliwego). Pani Agnieszka podzieliła się swoją historią, opowiedziała jak trudno było zdiagnozować co tak naprawdę jej dolega, jaki wpływ ma choroba na jej codzienne funkcjonowanie i w jaki sposób sobie z nim radzi.

W Polsce jednym z najczęściej występujących zagrożeń związanych z dysbiozą jest IBS (czyli zespół jelita dwrażliwego) – gastroenterolodzy szacują, że może on występować u 10-20% ludzi.  Zespół jelita drażliwego (IBS) jest częstym zaburzeniem żołądkowo-jelitowym, które znacząco wpływa na jakość życia pacjentów.

Spotkanie pod patronatem lidera w dziedzinie terapii mikrobiologicznych firmy BIOCODEX, miała na celu rozpoczęcie medialnej dyskusji nad pojęciem mikrobioty i jej szerokiego wpływu na zdrowie człowieka. Prowadzącą panel dyskusyjny była Pani Anna Uusisaari, Marketing Manager Biocodex, wspierana przez Panią Magdalenę Kloch, Medical Marketing Manager.

Kolejnym etapem komunikacji jest inauguracja platformy informacyjnej – biocodexmicrobiotainstitute.com,w polskiej wersji językowej, która będzie bazą najnowszych informacji, badań, raportów na temat mikrobioty, w formie przystępnej dla każdego.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *