Ogród

Kompostuj i oszczędzaj! Darmowe warsztaty

W dobie szalejącej drożyzny każdy sposób na oszczędzanie jest bezcenny. Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA zaprasza do udziału w warsztatach, dzięki którym możemy nieco zaoszczędzić. W dniu 1 października w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej (gm. Pleśna, pow. tarnowski) organizowane są bezpłatne warsztaty z kompostowania w ogrodzie. Warto uczestniczyć w spotkaniu, żeby nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności.

– W trakcie warsztatów dowiesz się co można kompostować (kartony, odpadki kuchenne, trawa, siano etc.), jakie są metody kompostowania, co to jest kompost na gorąco (najszybsza możliwa metoda, zabija jaja ślimaków i patogeny), jakie są wady i zalety różnych kompostowników – zdradza Jan Czaja ze Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA. Organizatorzy wymieniają też 5 korzyści z kompostowania: kłopotliwe odpady zamienisz w wartościowy produkt, płacisz mniej za wywóz śmieci, Twoje dzieci otrzymają darmową lekcję przyrody, wyhodujesz własne warzywa bez pestycydów – oszczędzasz na lekach, dbasz o zdrowie, nawet o 20% mniej pieniędzy zostawiasz w sklepie.

Podczas warsztatów będą poruszone następujące zagadnienia:

• Cechy żywej gleby. Rola mikroorganizmów glebowych i tlenu. Porównanie próbek gleby. Test słoikowy.

• Porównanie kompostu na zimno i kompostu na gorąco.

• Omówienie i przygotowanie (rozdrobnienie) materiałów do kompostowania: obornik, skoszona trawa, słoma, zrębki, liście, karton, odpadki kuchenne

• Przygotowanie pryzmy do kompostowania na gorąco: układanie warstw.

• Zasady natleniania i nawadniania pracującej pryzmy.

Szczegóły można uzyskać na facebookowych stronach Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, a także Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close