UrodaZabiegi kosmetyczne

Kiedy warto udać się do kliniki medycyny estetycznej?

Poprawianie swojego wyglądu za pomocą roślin czy też innych substancji naturalnych to działanie praktykowane już w starożytności. Obecnie atrakcyjna prezencja jest zdecydowanie ważna dla większości z nas, a postęp medycyny i techniki pozwala dużo efektywniej wpływać na wygląd zarówno naszej twarzy jak i całego ciała. Ogromną pomocą w tym względzie są kliniki medycyny estetycznej, które oferując szereg różnorodnych zabiegów, pomagają walczyć z tkwiącymi w nas kompleksami i zmieniać nasz wygląd, zależnie od preferencji i oczekiwań.  Czym dokładnie jest medycyna estetyczna i w jakich sytuacjach warto skorzystać z jej dobrodziejstw?

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest jedną z nowszych dziedzin medycyny, oferującą poprawę naszego wyglądu przy użyciu zdecydowanie mniej inwazyjnych metod niż chirurgia plastyczna. Oferta medycyny estetycznej jest jednak bardziej zaawansowana niż kosmetologia. Zabiegi z tej dziedziny przeprowadzane są w trybie ambulatoryjnym i nie wymagają dłuższej hospitalizacji i skomplikowanej rekonwalescencji. Medycyna estetyczna dopuszcza jedynie niewielkie nakłucia i nacięcia, dlatego większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Aby zabiegi medycyny estetycznej były efektowne warto skorzystać z usług odpowiedniej kliniki. Polecaną placówką jest Klinika Medycyny Estetycznej Kraków | Klinika Genesis mieszcząca się przy ul. Józefa Korzeniowskiego 39 w Krakowie (tel: 690 070 790). Klinika Genesis oferuje najnowocześniejsze zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Z jakimi problemami warto zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to jeden z największych sojuszników w walce o młody i piękny wygląd. Jak wiadomo, wraz z upływającym czasem skóra staje się zdecydowanie mniej elastyczna, traci wodę oraz kwas hialuronowy, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd na twarzy. Rozwiązaniem tego problemu będą zabiegi medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz nici liftingujących. Substancje te pozwalają również na modelowanie rysów twarzy, powiększanie ust czy redukowanie cieni pod oczami.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to również szeroki wybór peelingów czy mezoterapia, które pomagają przywrócić skórze zdrowy blask i zwalczyć nawet głębokie i rozległe niedoskonałości. Do kliniki medycyny estetycznej warto również zgłosić się w przypadku uporczywego cellulitu oraz rozstępów, z którymi nie radzą sobie żadne kremy i maści apteczne.

W jakim wieku rozpocząć korzystanie z medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to termin, który wielu osobom kojarzy się jedynie z niwelowaniem oznak starości. Nie jest to do końca prawda, a usługi z tej dziedziny sprawdzają się również u osób, które dopiero co wkroczyły w dorosłość. Wszystko uzależnione jest od kondycji naszej skóry i problemów dermatologicznych, z którymi się borykamy. Szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej sprawia bowiem, że znajdą tu coś dla siebie zarówno dwudziestolatki jak i dojrzałe osoby.

W przypadku młodych osób, które nie posiadają jeszcze tak widocznych oznak starzenia przydatne mogą okazać się zabiegi mezoterapii poprawiające elastyczność skóry i pomagające uporać się z przebarwieniami. Dobrym rozwiązaniem są takie zabiegi z laserem frakcyjnym i różnego rodzaju peelingi kwasowe oraz mechaniczne, które niwelują blizny potrądzikowe. Starsze pacjentki powinny zwrócić uwagę na zabiegi z kwasem hialuronowym i botoksem, które niwelują zmarszczki i bruzdy, a także na zabiegi wykorzystujące nici liftingujące, które są w stanie nadać twarzy nowe, młodzieńcze rysy.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close