Koronawirus na Świecie

Indie: w ciągu doby przybyło 73,2 tys. nowych zakażeń, zmarło 926 osób

W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem w Indiach wzrosła o 73 272 przypadki – podało ministerstwo zdrowia tego państwa. Liczba zgonów od kilku dni nie przekracza tysiąca i wyniosła w sobotę 926. W ocenie resortu wskaźnik wyzdrowień wynosi 85 proc.

Całkowita liczba zakażeń koronawirusem od początku epidemii w Indiach wynosi aktualnie 6 mln 979 423, natomiast łączna liczba zgonów sięga 107 416 – wynika z komunikatu resortu zdrowia.

Indie przekroczyły próg 100 tys. przypadków śmiertelnych w ubiegłą sobotę, co plasuje ten kraj w pierwsze trójce na świecie – po Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Od blisko dwóch miesięcy Indie notowały największy dobowy przyrost infekcji na świecie – przypomina Reuters, zaznaczając, że we wrześniu liczba ta zaczęła spadać i waha się obecnie wokół 70 tys. przypadków dziennie. We wrześniu średni dobowy przyrost zakażeń koronawirusem wynosił 97,8 tys.

Eksperci ostrzegają, że mimo tych pozytywnych sygnałów Indie będą musiały stawić czoła nowym wyzwaniom epidemiologicznym pod koniec października i w listopadzie, gdy rozpoczną się tam ceremonie świąteczne z udziałem tysięcy ludzi. Wzrost liczby zakażeń może okazać się w takiej sytuacji nieuchronny – zauważa Associated Press. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *