Koronawirus na Świecie

Indie: ponad 4100 zgonów i ponad 281 tys. nowych zakażeń koronawirusem

W ciągu ostatniej doby w Indiach zmarło 4106 osób zakażonych koronawirusem, wykryto też 281 386 nowych infekcji – poinformowało w poniedziałek tamtejsze ministerstwo zdrowia. Indie są obecnie najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19 państwem świata.

Według oficjalnych statystyk od początku epidemii zakażenie SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 24,97 mln osób, z których ponad 274 tys. zmarło. Zdaniem ekspertów z powodu niewystarczającej liczby przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa te dane są poważnie niedoszacowane.

W zeszłym tygodniu w Indiach odnotowano 1,4 mln infekcji i ponad 16 tys. zgonów. O ile liczba ofiar epidemii utrzymuje się na wysokim poziomie ponad 4 tys. zgonów dziennie, liczba nowych zakażeń spada.

Jednak w Indiach wciąż diagnozuje się prawie połowę wszystkich nowych infekcji na świecie i blisko jedną trzecią zgonów na Covid-19. Kryzysowa sytuacja epidemiczna przytłacza personel medyczny, niewydolne są szpitale, kostnice i krematoria. Brakuje leków i tlenu medycznego.(PAP)

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close