Wiadomości

Impreza urodzinowa w czasie epidemii

W czasie kiedy zdecydowana większość z nas stosuje się do zaleceń wydawanych przez rząd i GIS, niektórzy bawią się w najlepsze. W sobotę, w Nowym Targu, po godzinie pierwszej w nocy, policja otrzymała zgłoszenie o głośnej imprezie w jednym z bloków. Jak tłumaczyła mieszkająca tam kobieta, wspólnie z koleżanką urządziły swoim synom imprezę urodzinową, na którą zaprosiły kilka najbliższych osób, była wśród nich również osoba niepełnoletnia spożywająca alkohol.

Policjanci zapukali do drzwi, które otworzyła mieszkająca tam kobieta i oświadczyła, że wspólnie z koleżanką zorganizowały swoim synom imprezę urodzinową, na którą zaprosiły kilku bliskich znajomych. Wśród obecnych w większości były to osoby pełnoletnie, w wieku 18 i 19 lat oraz jedna 17-latka. Dziewczyna z uwagi na to, że spożywała alkohol została przekazana pod opiekę rodzicom. Pozostałe osoby wróciły do swoich domów, a impreza dobiegła końca.

W związku z zakłócaniem spoczynku nocnego zostaną przeprowadzone czynności w sprawie wykroczenia (art. 51 kw) za co organizatorowi imprezy grozi w sądzie kara grzywny do 5 tys. złotych. Informacja zostanie przekazana również do służb sanitarnych, które mogą w przypadkach nie stosowania się do zakazów lub ograniczeń nałożyć karę pieniężną w wysokości do 30 tys. złotych.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają obostrzenia obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób. Wszyscy, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Małopolska Policja

Koronawirus w Krakowie

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *