Koncerty

Il Divo zaśpiewa w Krakowie

Carlos Marin, Urs Toni Bühler, Sébastien Izambard i David Miller – czyli ukochany przez Polaków kwartet Il Divo zaśpiewa w Polsce pod koniec przyszłego roku. Koncert odbędzie się 6 listopada 2020 roku w TAURON Arenie Kraków.

Bilety trafią do sprzedaży 2 października i dostępne będą poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Międzynarodowy kwartet wokalistów jest w Polsce wprost uwielbiany. Interpretacja największych hitów z podziałem na głosy w ich wykonaniu nie ma sobie równych, a każdy koncert zaśpiewany w Polsce zyskiwał coraz to nowych fanów. Wystarczy przypomnieć pełne zachwytów reakcje publiki po ostatnim występie Il Divo w naszym kraju, który odbył się 20 lipca tego roku w Atlas Arenie w Łodzi: „niesamowity wieczór”, „fantastyczny koncert”, „cudowne emocje”, „ogromne wzruszenie”. A że polska publiczność wciąż nie ma dosyć koncertów Il Divo, wokaliści powrócą do naszego kraju już w przyszłym roku.

Il Divo jest prekursorem gatunku określanego mianem classical crossover i doskonale porusza się w tych brzmieniach, łącząc śpiew operowy z muzyką rozrywkową i aranżując na nowo światowe hity ze znaną dla siebie klasą i elegancją. Całość sprawia, że nie tylko zespół, ale i gatunek sam w sobie przyciąga coraz większe tłumy fanów. To właśnie Il Divo, obok Sarah Brightman i Andrei Bocellego, jest głównym przedstawicielem tego nurtu. W ślad za ich sukcesem poszli inni artyści: Il Volo, 2Cellos i David Garrett – znani dziś na całym świecie, a także znajdujący się u progu sławy pianiści z Bel Suono. Artyści, sięgając po różne gatunki muzyczne, finezyjnie łączą je w spójną i ciekawie wybrzmiewającą propozycję. Jest jednak coś, co wyróżnia Il Divo na tle innych artystów. Jak piszą polscy fani, Urs, Sébastien, David i Carlos tworzą podczas koncertów „wspaniały, inny świat melodii i urzekających głosów”. Nic więc dziwnego, że polska publiczność nie może doczekać się ich koncertów.

Il Divo występują razem od 16 lat, a za ojca ich sukcesu uważa się Simona Cowella, znanego łowcę talentów i jurora programów typu talent show. Już od pierwszej wizyty w Polsce w 2012 roku zespół powraca w roli coraz większej gwiazdy. Wokaliści nie tylko są dobrze znani za sprawą wcześniejszych koncertów na żywo, ale także z emisji telewizyjnych. Wielkim sukcesem okazał się występ kwartetu przed rokiem, podczas jubileuszu 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego, relacjonowany na antenie telewizyjnej. Il Divo zaśpiewali wówczas na scenie umiejscowionej tuż nad Wartą na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Kwartet oklaskiwała 20-tysięczna publiczność, a jeśli dodać pozostałe pięć występów – wieczory z zespołem w roli głównej podziwiało w Polsce blisko 60 tysięcy osób.

Podczas ostatniej wizyty tenorów w Polsce – w łódzkiej Atlas Arenie 20 lipca tego roku – można było usłyszeć piosenki z najnowszego wydawnictwa TIMELESS, a także niezapomniane, największe przeboje: „Hola”, „All of Me”, „Caruso”, „Besame Mucho”, „Quien Sera”, „My Way”, „All of Me”, „Unforgettable”, „Wonderfull World”, „To et moi”, „Amazing Grace” oraz „Time To Say Goodbay”.

„Ostatni koncert Il Divo w Łodzi sprawił, że poprzeczka oczekiwań została umieszczona bardzo wysoko. Przypomnę, że wieczór z kwartetem był zupełnie inny od poprzednich: mieliśmy zaręczyny i przyszła panna młoda została zaproszona na scenę, a pod koniec występu publiczność zachowywała się wręcz entuzjastycznie, zbliżając się w bezpośrednie sąsiedztwo występujących artystów. Wokaliści byli rozluźnieni, a fani uszczęśliwieni. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko powiedzieć: do zobaczenia już wkrótce w Krakowie!” – mówi Janusz Stefański z Prestige MJM, która zorganizuje przyszłoroczny występ Il Divo.

Koncert odbędzie się 6 listopada 2020 roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety do sprzedaży trafią 2 października, kupić je będzie można poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

Prestige MJM
Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *