Zdrowie

Go Healthy Girl – już po raz IV w Krakowie!

Październik jest miesiącem, w którym na całym świecie mówi się o zdrowiu intymnym kobiet. Również w krakowskiej Bonarce będzie można skorzystać z darmowych wykładów i konsultacji ze specjalistami, m.in. ginekolożką, seksuolożką i fizjoterapeutką uroginekologiczną. To wszystko w ramach czwartej już edycji, a trzeciej w Bonarce, projektu społecznego – Go Healthy Girl.

W dniach od 8 do 15 października krakowianki wysłuchają prelekcji oraz skorzystają z darmowych konsultacji ze specjalistami psychoseksuologii, fizjoterapii uroginekologicznej, profilaktyki zdrowia intymnego oraz dietetyki. Spotkania w przytulnej przestrzeni warsztatowej w Bonarce to kolejna odsłona kampanii Go Healthy Girl, której celem jest normalizowanie profilaktyki kobiecego zdrowia intymnego. Centrum Handlowe Bonarka jest współorganizatorem i sponsorem kampanii.

– Liczba wykonywanych badań profilaktycznych podczas pandemii COVID-19 spadła o 80%. Zamknięcie siłowni, praca zdalna, krytyczny stan służby zdrowia w ostatnim okresie spowodowały, że mamy przynajmniej kilkanaście wymówek by sobie „odpuścić” wizytę u lekarza, badania profilaktyczne, zdrową dietę czy spacer. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości to także zmiana związana z dbaniem o nasze zdrowie. Jak się zmobilizować do aktywności fizycznej? Jak zachęcić całą rodzinę do zmiany diety na zdrowszą i wzmacniającą naszą odporność? Jakie badania wykonać i gdzie, by zrobić to rozsądnie i adekwatnie do potrzeb wieku? Jak uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi nie tylko onkologicznymi, ale także takimi jak endometrioza czy Hashimoto, które są uzależnione od gospodarki hormonalnej, a które zbierają coraz większe żniwo? Uważam, że potrzebujemy w tym zakresie wsparcia, a nasi specjaliści to remedium. Pigułka rzetelnej i przystępnej wiedzy przekazanej w miłej atmosferze. Czy nie tego szuka każda kobieta? – mówi Karolina Sztyler, organizatorka kampanii Go Healthy Girl.

– Centrum handlowe Bonarka od samego początku swojego istnienia angażuje się w ważne dla lokalnej społeczności inicjatywy. Wspiera m.in. kulturę, ochronę środowiska i różnego typu projekty promujące profilaktykę zdrowia. Z Go Healthy Girl współpracujemy już drugi rok z rzędu. Wspólnie przekonamy klientki Bonarki, że profilaktyka zdrowia intymnego jest bardzo ważna i nie należy unikać rozmów o problemach, które, często tylko na pozór, wydają się wstydliwe. Piękno zaczyna się od zdrowia i wraz z Go Healthy Girl chcemy zadbać o zdrowie i piękno naszych klientek – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki.

Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października (piątek) o godzinie 14.00 i będzie transmitowana online w mediach społecznościowych Go Healthy Girl oraz Bonarki. Rozpocznie ją panel dyskusyjny, na którym gościnnie wystąpią dietetyczka kliniczna dr Krystyna Pogoń współwłaścicielka Dietific oraz Karolina Majewska CMO w AILIS Breast Cancer Prediction Technology . Panel inauguracyjny poprowadzi Karolina Sztyler, Prezes Fundacji Admoveri i organizatorka akcji Go Healthy Girl. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można spotkać krakowskie blogerki i edukatorki internetowe, a uczestniczki spotkań, jak co roku, otrzymają paczki z upominkami.

Bezpieczna przestrzeń

Kampania w Bonarce będzie obfitowała w warsztaty i wykłady eksperckie, panele dyskusyjne oraz bezpłatne konsultacje ze specjalistami, które w dniach od 8 do 13 października będą odbywały się popołudniami w lokalu naprzeciwko H&M (poziom 0). Ze względu na szczególną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, liczba miejsc na prelekcje oraz debaty będzie ograniczona (obowiązkowe zapisy), a niektóre wydarzenia transmitowane online lub prowadzone w formie webinaru. Sala warsztatowa zostanie na tę okazję zaaranżowana przez zespół Go Healthy Girl w partnerstwie z firmą IKEA.

W ciągu tych kilku dni październikowej edukacji prelegenci poruszą wiele tematów stanowiących filary kobiecego zdrowia, takie jak gospodarka hormonalna kobiety, zdrowa dieta, badania profilaktyczne, w tym profilaktyka raka piersi poprzez aktywność fizyczną, problemy ze zdrowiem psychicznym i życiem seksualnym czy rehabilitacja mięśni dna miednicy. Zespół Go Healthy Girl podpowie, jak usprawnić procesy dbania o zdrowie. Między innymi o tym będzie rozmowa z coachem zdrowia rodziny Martą Pawłowską – autorką książki „Jedzenie i inne podjadania”.

Jak mogę się zapisać? Gdzie szukać informacji?

Kampania edukacyjna trwa od 8 do 15 października w centrum handlowym Bonarka w Krakowie. Centrum jest współorganizatorem wydarzenia i jego głównym sponsorem. Szczegółowy harmonogram wydarzeń, prelekcji oraz dostępnych godzin bezpłatnych konsultacji z informacjami na temat zapisów dostępny jest na stronie http://www.gohealthygirl/ oraz w mediach społecznościowych: FB Go Healthy Girl i IG @gohealthygirl, a także FB oraz IG partnera @bonarkacitycenter.

Harmonogram spotkań:

8 października, godz. 14.00–18.45

Inauguracja/transmisja online

panel dyskusyjny (Goście Specjalni)
dr Krystyna Pogoń CEO Dietific oraz Karolina Majewska CMO w AILIS Breast Cancer Prediction Technology

Barbara Forczek-Iwon (fizjoterapeutka uroginekologiczna)
Filary zdrowia kobiety

Paulina Skrzydlewska (fizjoterapeutka)
Fizjoterapia dla kobiet po mastektomii

Antonina Dębogórska (psychoterapeutka par)
Biały związek – sposoby na udany sex w relacji

9 października, godz. 15.15–18:45

*transmisja online

dr Dorota Niewęgłowska (ginekolożka)
ABC zdrowia kobiety – czyli jakie badania wykonać w ciągu roku i dlaczego

Marzena Marszałek (dietetyczka kliniczna)
Zdrowie intymne, a dieta.

dr Andrzej Galbarczyk
Wpływ aktywności fizycznej na regulację hormonów u kobiet (profilaktyka raka piersi)

11 października, godz. 16.30–20.00

konsultacja z fizjoterapeutką uroginekologiczną

Marta Pawłowska (coach zdrowia)
Zdrowa zmiana
*webinar

Agnieszka Szuścik
Ginekologiczne Patient Experience

12 października, godz. 16.30–20.00

*transmisja online

konsultacja z fizjoterapeutką uroginekologiczną

Marzena Listwan
Higiena intymna – wszystko o majtkach menstruacyjnych

Barbara Forczek-Iwon (fizjoterapeutka uroginekologiczna)
Mięśnie dna miednicy a endometrioza i ból okresowy

13 października, godz. 16.30–20.00

konsultacja z fizjoterapeutką uroginekologiczną

Kamil Perończyk (psycholog/seksuolog)
Sex=zgoda

Joanna Godecka (psychoterapeutka)
Granice i bezpieczeństwo w łóżku
*webinar

14 października, godz. 10.00 i 19:00

GHG X More Bananas/online
Twoje profilaktyczne must have:)
*webinar

Karolina Sztyler (Go Healthy Girl)
Zdrowie menstruacyjne – jak radzić sobie z bolesnym okresem?
*webinar

15.10 (soon) online

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *