Koronawirus w Polsce

Dworczyk: nie możemy składać żadnych deklaracji dot. zapisów na szczepienia w kolejnym kwartale

Nie możemy składać żadnych deklaracji dotyczących zapisów na szczepienia w kolejnym kwartale dlatego, że żaden z producentów nie przesłał oficjalnego harmonogramu dostaw szczepionek – powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.

Zapytany podczas konferencji prasowej o zapisy na szczepienia w kolejnym kwartale Dworczyk powiedział, że “nie można odpowiedzialnie zadeklarować tych zapisów, bo dotychczas żaden z producentów szczepionek nie przesłał oficjalnego harmonogramu dostaw”.

“Prosimy o wsparcie Komisji Europejskiej, która jest podstawową stroną w dyskusji z producentami, sami też się kontaktujemy, ale do tej pory żaden producent nie potragił przesłać żadnychd anych na temat liczby szczepionek dostarczanych w drugim kwartale” – wskazał szef KPRM.

“My konsekwentnie trzymamy się deklaracji złożonej kilka tygodni temu: szczepimy 3 mln osób do końca pierwszego kwartału, średnio milion w ciągu miesiąca” – powiedział Dworczyk.

Według rządowych danych do tej pory w Polsce wykonano 1 993 739 szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę otrzymały 1 413 132 osoby, a 580 607 drugą. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *