Kraków

"Dobry Punkt" dla Ratowników Medycznych od 04.05 do 09.05.2021 w Krakowie

„Dobry Punkt” to akcja dedykowana Ratownikom Medycznym, którzy to już od ponad roku bezustannie walczą z COVID 19. Codziennie w terminie od 04.05.2021 do 09.05.2021 w sieci Piekarni Ciastkarni Buczek czeka na nich pyszny poczęstunek: ciepły napój lub woda mineralna, kanapka lub drożdżówki.

To drobny gest, jednak małe gesty mają wielką moc. Dzięki tego typu akcjom dziękujemy Ratownikom Medycznym, że pomimo trudnych warunków w jakich pracują, wstrzymanych urlopów, wielogodzinnej pracy w kombinezonach, nie poddają się! To właśnie oni są na pierwszej linii ognia i niejednokrotnie muszą podejmować bardzo trudne decyzje. Nie jest to jedynie gigantyczne obciążanie dla organizmu ale wręcz nieludzki wysiłek przede wszystkim dla ich psychiki.

Akcja Dobry Punkt ma być chwilą oddechu podczas ciężkiej walki jaką toczą z wirusem. Poczęstunek natomiast ma być naszym podziękowaniem dla nich, słowami „Dziękuję”.

„Na przełomie roku, zamieniliśmy Niebieską Nyskę w Dobrowóz, który serwował kiełbaski dla ratowników. Tym razem na czas naszej akcji wszystkie piekarnie sieci Buczek zamieniły się w Dobre Punkty, czyli miejsca, w których każdy Ratownik Medyczny może zjeść coś pysznego. Dobry Punkt oznacza przestrzeń społecznie odpowiedzialną, w której wspieramy tych, którzy dają z siebie wszystko dla innych. Tacy właśnie są ratownicy medyczni.” Informuje Katarzyna Słaboń, Dyrektor Fundacji Novis Plus.

Fundacja Novis Plus od początku pandemii wspiera ratowników medycznych, oprócz akcji Dobry Punkt oraz Dobrowóz przekazała pięć bram odkażających dla małopolskich szpitali oraz pogotowi. Mieszkańcy Krakowa również mogą podziękować Ratownikom Medycznym poprzez publikowanie swoich zdjęć w mediach społecznościowych z napisem #dziękujeratownikom z użyciem hasztagów #dziękujeratownikowi #dobrowraca #novisplus

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close