Kuchenny Lifestyle

Delektuj się na Pleśnieńskim Bachusie

To wyjątkowe wydarzenie cieszy się niesłabnącą i rosnącą popularnością, doskonale promując zarówno szeroko rozumiany region tarnowski, jak i markę turystyczną enoTARNOWSKIE. Dlatego w niedzielę, 14 lipca warto odwiedzić Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Relaks” w Łowczówku, gdzie odbędzie się „Pleśnieński Bachus”. Impreza jest prawdziwym świętem winiarzy oraz osób, które chcą: delektować się kulinariami, odkrywać produkty lokalne i winnice. Stoiska będą czynne w godz. 16-19, enoTARNOWSKIE serdecznie wszystkich zaprasza do malowniczej gminy Pleśna.

Po otwarciu strefy stoisk każdy będzie mógł zapoznać się z winnicami, których właściciele z przyjemnością podzielą się wiedzą i ciekawostkami związanymi z prowadzoną przez siebie działalnością. Winnice systematycznie poszerzają swoją ofertę o oprowadzanie, degustacje, noclegi, gastronomię, przyjmują grupy zorganizowane turystów, jak i osoby indywidualne. Pod szyldem enoTARNOWSKIE powstaje atrakcyjna oferta enoturystyczna dopełniona urokliwymi krajobrazami oraz okolicznymi szlakami pieszymi i rowerowymi.

Cykliczne wydarzenia, jak właśnie „Pleśnieński Bachus” są doskonałym „oknem wystawowym” dla winiarzy. Uczestnicy imprezy łączą przyjemne z pożytecznym. W tegorocznej edycji „Pleśnieńskiego Bachusa” przewidziano bowiem pokaz kulinarny, któremu będzie towarzyszyć rzecz jasna degustacja. Na tym nie koniec serwowania przydatnej wiedzy w ciekawej formie. W programie jest również pokaz sommelierski. Tym samym mamy idealną okazję, żeby poznać tajniki pracy sommeliera.

Kolejny ciekawy punkt programu stanowi foodpairing. Odwiedź „Relaks” w Łowczówku, poznaj zasady perfekcyjnego łączenia smaków i zaskocz swoich bliskich oraz gości nowo nabytą i jakże przydatną umiejętnością.

Region tarnowski obfituje w wyborne wyroby. „Pleśnieński Bachus” daje możliwość producentom lokalnym, żeby w łatwy sposób dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i potencjalnych konsumentów. Mieszkańcy i turyści mogą się przekonać, że w najbliższym otoczeniu istnieje wiele kulinarnych rarytasów.

„Pleśnieński Bachus” jest cyklicznym wydarzeniem, które ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego i tradycji winiarskich regionu. enoTARNOWSKIE od 2022 r. szczyci się certyfikatem Polskiej Marki Turystycznej, którą dotychczas przyznano m. in.: Toruniowi, Łodzi, Poznaniowi, Roztoczu czy Sopotowi. Ideą Polskiej Marki Turystycznej jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych polskich regionów i szlaków turystycznych, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close