KrakówZdrowie

Bezpłatna spirometria i analiza wieku serca w Krakowie

Fundacja Ziko dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania, które odbędą się już 19 lutego w Krakowie przy C.H. ATUT Ruczaj. Nasi specjaliści będą przeprowadzać badania w specjalistycznym busie od 10:00 do 18:00!

⇒ spirometria
Rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Badanie spirometryczne jest badaniem bezinwazyjnym, bezbolesnym. Spirometria kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej. Jest badaniem bezinwazyjnym, bezbolesnym. Spirometria kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

⇒ analiza wieku serca
Oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez europejskie towarzystwo kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
telefon:  12 687 57 90 (od poniedziałku do piątku: 8:00 – 17:00),
e-mail: kontakt@zikodlazdrowia.org,
lub na miejscu w dniu badania.

Ziko dla zdrowia

Koronawirus w Krakowie
Tagi

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *