Moto

Audi e-tron quattro wygrywa w plebiscycie Tech Awards 2018

Podczas zakończonej wczoraj wieczorem gali plebiscytu Tech Awards 2018, pierwszy w pełni elektryczny model rodem z Ingolstadt – Audi e-tron – otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Technologie w motoryzacji”.

Awards 2018 to największy w Polsce plebiscyt, w którym fani nowych technologii wspólnie z ekspertami z najważniejszych polskich serwisów technologicznych wybierają najlepsze produkty i usługi technologiczne oraz AGD 2018 roku. Plebiscyt jest dwuetapowy. W pierwszym etapie czytelnicy i redaktorzy serwisów PCLab.pl, KomputerSwiat.pl, AGDLab.pl i Technologie.onet.pl stworzyli listę 144 produktów, które charakteryzuje szczególnie wyjątkowa funkcjonalność i możliwości. To urządzenia, aplikacje, rozwiązania technologiczne, ale także pojazdy, które są najlepsze w swojej kategorii – a tych było aż dwanaście. Audi e-tron wygrało w kategorii „Technologie w motoryzacji”.

„To dla nas ogromny zaszczyt, że Audi e-tron znalazło się w tak doborowym towarzystwie marek i produktów ze światowej technologicznej czołówki” – mówi Leszek Kempiński, PR Manager Audi. „Wygrana w kategorii ‘Technologie w motoryzacji’ to podkreślenie niezwykłych, technicznych cech pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu spod znaku czterech pierścieni – dynamicznego, elektrycznego napędu, jego koncepcji ładowania i najwyższej klasy elektronicznych systemów infotainment i wsparcia kierowcy.”

Audi e-tron to pierwszy w pełni elektryczny SUV marki z Ingolstadt. Charakteryzuje się zasięgiem odpowiednim dla codziennego użytkowania. Pojemność ładowania nawet 150 kW, którą można osiągnąć na stacjach szybkiego ładowania w około 30 minut, pozwala na odbywanie tym samochodem bardzo długich podróży.

Światowa premiera tego najnowszego modelu Audi odbyła się 17 września tego roku w San Francisco.

Grupa AUDI AG, skupiająca marki Audi, Ducati i Lamborghini, jest jednym z najbardziej utytułowanych producentów samochodów i motocykli w segmencie premium. Produkty koncernu obecne są na rynkach ponad stu krajów całego świata, a produkcja odbywa się w 16 fabrykach w 12 państwach. Spółkami należącymi w 100% do Audi AG są: Audi Sport GmbH (Neckarsulm), Automobili Lamborghini S.p.A. (Sant’Agata Bolognese/Włochy) oraz Ducati Motor Holding S.p.A (Bolonia/Włochy).

W roku 2017, Grupa AUDI AG dostarczyła do klientów około 1 mln 878 tys. pojazdów marki Audi, 3815 sportowych samochodów Lamborghini i około 55 900 motocykli marki Ducati. W roku finansowym 2017, AUDI AG osiągnęło przychody w wysokości 60,1 miliarda euro, a zysk operacyjny wyniósł 5 miliardów euro. Obecnie, na całym świecie koncern zatrudnia około 90 tysięcy osób, z czego ponad 60 tysięcy zatrudnionych jest w Niemczech. Audi koncentruje swe działania na nowych produktach i zrównoważonych rozwiązaniach technicznych, ukierunkowanych na przyszłość mobilności.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close