Kraków

11 stycznia rusza odbiór choinek przez MPO w Krakowie

W ramach programu odbioru odpadów zielonych w Krakowie w 2021 r. odbędzie się zbiórka naturalnych choinek, która potrwa od 11 stycznia do 12 lutego. Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Od 1 marca do 10 grudnia 2021 roku w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Termin rozpoczęcia programu może ulec zmianie, w zależności od tego kiedy rozpocznie się okres wegetacyjny roślin. Informacja o dacie rozpoczęcia zostanie podana z tygodniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej www.mpo.krakow.pl.

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu (pobocze jezdni, chodnik) do godziny 7:00 rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe (dostosowane kolorystyką do obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Krakowie). Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów, w tym ziemi.

MPO Kraków

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *