Home Uroda Peelingi chemiczne – czym są, jak działają, jaki wybrać?

Peelingi chemiczne – czym są, jak działają, jaki wybrać?

2 minut(a) czytania

Skóra człowieka jest narządem, w którym nieustannie przebiegają procesy życiowe. Nieprzerwanie powstają nowe komórki, które przedostają się z głębszych warstw skóry na powierzchnie. Tak jak bywa w codziennym życiu, pozbywamy się rzeczy, które spełniły swoją określoną funkcje i zastępujemy nowymi. Tak samo działają nasze komórki. Każda komórka, która wykonała swoje zadanie ulega obumarciu i złuszczeniu, a jej miejsce zajmuje nowa. Cykl życiowy komórki trwa około 28 dni a upływający czas, szkodliwe czynniki środowiska wydłużają ten okres. Skóra staje się szara, zmęczona, szorstka i zaczyna wyglądać niekorzystnie.

W starożytnym Egipcie bogate Egipcjanki chcąc wygładzić skórę zażywały kąpieli w kwaśnym mleku. Nieświadome tego kobiety czerpały korzyści z kwasu mlekowego wykorzystywanego w obecnych czasach –  taka mała ciekawostka na wprowadzenie w świat peelingów.

Czym są peelingi chemiczne?

Peeling chemiczny to nałożenie na skórę odpowiedniej mieszanki związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. Efektywność tej metody polega na możliwości regulacji poziomu złuszczania.

Jakie są poziomy złuszczania, właściwości chemiczne i właściwości fizyczne peelingów chemicznych dokładnie wyjaśniam na moim blogu: Peelingi chemiczne – wprowadzenie Koniecznie zajrzyjcie.

Jaki peeling chemiczny wybrać?

Poniżej właściwości, działanie oraz wskazania do konkretnych peelingów chemicznych:

Load More Related Articles
Load More By Monika Wilk
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy

Przyczyny i objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty dotyka coraz więcej osób. Nikt nie chce zwracać na siebie uwagi nieestety…